Praca przedstawia projekt schroniska dla dziewcząt w Iraku, uwzględniając w nim czynniki atmosferyczne, sytuację środowiskową, historię i architekturę tradycyjną.
Analizując teren, styl życia i potrzeby mieszkańców oraz wgłębiając się w stare, tradycyjne systemy budowania powstał projekt, który spełnia wymogi nowoczesnego budynku humanitarnego- modułowego. Zaprojektowany moduł, który łączymy w różne budynki można powielić i dostosować w każdym miejscu na ziemi, zmieniając jedynie
materiały, które będą odpowiadały danemu klimatu.
Główną ideą projektu było zaprojektowanie prostego, ale zarazem ciekawego i estetycznego przykładu budynku humanitarnego. Budynku, który pomaga docelowej grupie ludzi i zachwyca swoją prostotą w wykonaniu. Budynek, o którym mowa to schronisko podzielone na mniejsze budynki, które są zaprojektowane na stworzonym module. Obiekt ekologiczny, budowany na miejscu z wykorzystaniem lokalnych
materiałów jest odpowiedzią na lokalny klimat, a w szczególności na takie czynniki, jak: wiatr, woda i słońce. Istotną kwestią było dla mnie, by zachować tradycję zabudowy, trochę ją unowocześnić, ale dalej zachowując ich funkcje.
Zaprojektowany moduł, który później jest łączony w kilka większych. Plusem takiego rozwiązania jest to, że tak naprawdę układamy wtedy budynek trochę jak klocki lego. Możemy ułożyć i nakładać na siebie moduły, i otrzymać różne kombinacje takiego rozwiązania, takie które nam w danej chwili pasują lub, które pasują do terenu, na którym chcemy zbudować obiekt.